Sıra Tipi Mekanik Pompa ve Enjektör Servis

Bosch 1927’den beri sıralı yakıt enjeksiyon pompaları imal etmektedir. Bunlar 2 ila 12 silindir arası motorlarda yüksek silindir performansını garanti eder ve bugün hala ticari araçlarda, inşaat ve tarım araçlarında, ayrıca sabit motorlarda kullanılmaktadır. Teknik özellikler Sıralı yakıt enjeksiyon pompası motor yağı devresi tarafından yağlandığı için düşük oktanlı yakıtın da üstesinden gelebilir.

Uzun ömürlü güvenilirlik ve dayanıklılık yalnızca düzenli bakım yapıldığı ve Bosch yedek parçaları düzgün biçimde takıldığı takdirde garanti edilir. Çalışma Silindirler düz sıralıdır. Her bağımsız silindire kendi tampon silindiri ile bir basınç vanası üzerinden yakıt beslemesi yapılır.

Motor, dişliler veya bir zincir vasıtasıyla pompa kam şaftını tahrik eder. Pompa, piston hareketleriyle eşzamanlı olarak motorun yarı hızında çalışır. Daha fazla olanak Bosch, pompalarını ve regülatörlerini sürekli olarak iyileştirmiştir. Elektronik dizel düzenlemesi (1987 tarihli) sıralı bağlı yakıt enjeksiyon pompası kontrol manşonu (1993 tarihli) ile bugünün pompaları için önemli kilometre taşları konulmuştur.

Sıra Tipi Pompa